قایقرانی مسابقه بسکتبال بازیکنان پدرام فکوری

قایقرانی: مسابقه بسکتبال بازیکنان پدرام فکوری بازیکن تیم ملی بسکتبال نوجوانان فدراسیون بسکتبال مسابقات نوجوانان غرب آسیا

گت بلاگز کرمانشاه تشریح کارها مقابله با تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه کارها مقابله با بیماری تب کریمه کنگو در این شهرستان را تشریح کرد.

تشریح کارها مقابله با تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ دکتر تورج کرمیان رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به شروع فصل گرما و شیوع بیماری های عفونی که از دام به انسان انتقال یافته می شود به خاص تب خونریزی دهنده کریمه کنگو شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه اقداماتی جهت مقابله با این بیماری انجام داده است.

وی تب کریمه کنگو را یک بیماری ویروسی به شدت واگیر بیان کرد که از طریق گزش کنه و همچنین تماس با گوشت و خون حیوان آلوده و ترشحات فرد مبتلا قابل انتقال به انسان است و مورد نیاز به ذکر است که در دام های آلوده به جز تب مختصر هیچ گونه علائم بالینی مشاهده نمی شود.

این مقام مسئول رعایت بهداشت و استفاده از لوازم ایمنی فردی همچون استفاده از دستکش هنگام تماس با لاشه و گوشت دام را جهت جلوگیری از انتقال بیماری به انسان مهم دانست و گفت: همچنین شهروندان درخواست می شود جهت حفظ سلامت خودخانواده خود از خرید گوشت کشتار غیرمجاز دام که در معابر و به صورت غیر مجاز عرضه می شود و به هیچ وجه مورد تایید شرکت دامپزشکی نیست خوددارى کنند.

تشریح کارها مقابله با تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با اشاره به کارها صورت گرفته در زمینه مبارزه با این بیماری بیان داشت: سمپاشی در جمعیت دامی جهت از بین بردن عوامل بیماری زا یکی از این کارها است.

دکتر کرمیان اراىه آموزش همگانی به کارکنان کشتارگاه های دام، متصدیان رستوران ها، قصابی ها و کبابی ها و همچنین آگاه سازی بهره برداران روستایی در خصوص این بیماری را از دیگر کارها برشمرد و تاکید کرد: آموزش و ترویج آموخته ها مهمترین عنوان در مقابله با این بیماری محسوب می شود.

وی همچنین مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان در خصوص برخورد با واحدهای غیرمجاز عرضه دام را یادآور شد و گفت: در این راستا طرح جمع آوری این واحدها شروع گردیده و با این مراکز به شدت برخورد شده است است و تاکونون 32 واحد عرضه غیر مجاز دام زنده در شهرستان کرمانشاه با دستور دستگاه قضایی و حمایت نیوری انتظامی همچنین همکاری اجرائیات شهرداری، مرکز بهداشت شهرستان و اداره اماکن پلمپ شده است است.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه در آخر خاطرنشان کرد: شهروندان از طریق شماره تماس چهاررقمی 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 میتوانند با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در ارتباط باشند و گزارشات،انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه کارها مقابله با بیماری تب کریمه کنگو در این شهرستان را تشریح کرد.

انتهای پیام/پ

واژه های کلیدی: انتقال | مقابله | بیماری | دامپزشکی | کرمانشاه | کرمانشاه | تب خونریزی | رییس بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog