قایقرانی مسابقه بسکتبال بازیکنان پدرام فکوری

قایقرانی: مسابقه بسکتبال بازیکنان پدرام فکوری بازیکن تیم ملی بسکتبال نوجوانان فدراسیون بسکتبال مسابقات نوجوانان غرب آسیا

گت بلاگز وب‌گردی محصول تراریخته چیست؟

محصولات تراریخته که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد به محصولات عوض کردن ژنتیکی داده شده است گفته می‌شود که DNA آن‌ها با استفاده از روش‌های مهندسی ژنتیک

محصول تراریخته چیست؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، محصولات تراریخته یا محصولات عوض کردن ژنتیکی داده شده است به گیاه های مورداستفاده در کشاورزی گفته می شود که DNA آن ها با استفاده از روش های مهندسی ژنتیک عوض کردن داده شده است هست.

عبارات مهم : محصول
در اغلب موارد نشانه از این تغییرات ژنتیکی وارد کردن صفت جدیدی به گیاه است که به طور طبیعی در گونه ها وجود ندارد.

لازم به ذکر است که نمونه های این کار در محصولات غذایی مشمول بر ایجاد مقاومت به آفت ها، امراض یا شرایط محیطی مشخص یا کم کردن ضایعات مقاومت به مواد شیمیایی (مقاومت به علف کش ها) یا اصلاح خصوصیات تغذیه ای آن محصول هست.

همچنین نمونه های این کار در محصولات غیرغذایی مشمول بر تولید عوامل دارویی، سوخت های زیستی و سایر مواد سودمند صنعتی و زیست پالایی (استفاده از ارگانیسم ها جهت برطرف کردن یا خنثی کردن آلاینده ها در یک محل آلوده) هست.

اجماع علمی در حال حاضر بر این است که غذاهای تولیدشده از محصولات تراریخته نسبت به غذاهای معمول خطر بیشتری جهت سلامت انسان ندارند، ولی هر غذای تراریخته پیش از ورود به بازار باید به صورتی مورد به مورد آزمایش شوند.

در این میان مخالفان محصولات تراریخته بر اساس نگرانی های زیست محیطی، اینکه آیا غذاهای تولیدشده از محصولات تراریخته ایمن هستند و یا محصولات تراریخته جهت برطرف نیازهای غذایی دنیا موردنیاز هستند و نگرانی هایی راجع به شمول قوانین مالکیت فکری بر این محصولات نسبت به ایجاد آن ها معترض هستند.

منبع:میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: محصول | محصولات | محصولات غذایی | محصول تراریخته | کشاورزی | مواد غذایی | تغییر ژنتتیک |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog