قایقرانی مسابقه بسکتبال بازیکنان پدرام فکوری

قایقرانی: مسابقه بسکتبال بازیکنان پدرام فکوری بازیکن تیم ملی بسکتبال نوجوانان فدراسیون بسکتبال مسابقات نوجوانان غرب آسیا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سال بی‌رونق طنز در تلویزیون

تعداد زیادی سریال در سال گذشته از شبکه‌های متفاوت تلویزیون پخش شدند، در این میان ولی تعداد کمی مجموعه طنز روی آنتن رفته است.

سال بی‌رونق طنز در تلویزیون

سال بی رونق طنز در تلویزیون

عبارات مهم : دیوار

تعداد زیادی سریال در سال گذشته از شبکه های متفاوت تلویزیون پخش شدند، در این میان ولی تعداد کمی مجموعه طنز روی آنتن رفته است.

به گزارش خبرآنلاین، با نزدیک شدن به آخر سال عملکرد شبکه های تلویزیون مورد بررسی قرار می گیرد و حتی مخاطبان نیز برنامه ها و سریال هایی که در طول یک سال گذشته از تلویزیون را دیدند به نوعی با هم مقایسه می کنند و آنها را از جهات مورد ارزیابی قرار می دهند که البته شاید همین ارزیابی ها در گزینش آنها جهت تماشای سریال ها و برنامه های و خاص برنامه های نوروز هم بی تاثیر نباشد.

با همه انتقادهایی که به تلویزیون و بعضی از برنامه هایش وارد است و بسیاری نیز معتقدند این رسانه همچون گذشته در جذب مخاطب قدرتمند عمل نمی کند و مصداق های فراوانی نیز جهت اثبات این ادعا وجود دارد ولی 4 شبکه تلویزیون همواره در تلاش جهت جلب توجه مخاطبان و بیننده هایشان بودند. از همین رو ساخت و تولید برنامه های متفاوت با مباحث متنوع در دستور کار همه شبکه ها قرار گرفته است و تولید سریال های تلویزیونی نیز در این میان جایگاه خاص ای دارد.

شبکه های متفاوت سیما سریال هایی را از ابتدای هر سال جهت پخش تدارک می بینند و ایام پیش از نوروز نیز وقت به تکاپو افتادن شبکه های جهت پخش مجموعه مناسبتی این ایام است که معمولا و طبق تجربه سال های گذشته ثابت شده است همانند سریال های مناسبتی ماه رمضان جایگاه خاص ای در میان مخاطبان دارد. در طول سال 96 نیز چندین سریال متفاوت از شبکه های یک، دو، سه و پنج سیما روی آنتن رفت. البته پخش کم سریال های طنز در سال 96 از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. در این گزارش نگاهی اجمالی داشتیم به مجموعه های تازه و تازه تولیدی که در طول یک سال گذشته از تلویزیون پخش شدند. در طول این مدت همه شبکه ها چندین سریال تکراری که در سال های قبل نیز روی آنتن رفته بودند را پخش کردند ولی ملاک در این گزارش مجموعه های جدیدی است که در سال 96 روی آنتن شبکه های متفاوت تلویزیون رفتند.

شبکه یک / هنگامی که خانواده و پرسشها محور می شود
سریال های تازه شبکه یک از نوروز 96 با «علی البدل» ساخته سیروس مقدم شروع شد که البته هیچ وقت نتوانست موفقیتی که قسمت های متفاوت «پایتخت» به دست آورد را کسب کند ولی با این حال طرفداران خودش را به لحاظ مضمونی که داشت پیدا کرد.

«دیوار شیشه ای»، «زیر پای مادر»، فصل دوم سریال «پرستاران»، «گسل»، «پرواز در ارتفاع صفر» که خاص هفته دفاع مقدس بود، «زیبشهر»، «محکومین»، «ستارخان» که به مناسبت دهه فجر پخش شد و «رنج پنهان» که امشب شنبه 19 اسفند ماه آخرین قسمت آن روی آنتن شبکه یک می رود از مجموعه هایی بودند که در سال 96 از شبکه یک پخش شدند. مجموعه هایی که زیاد آنها حال هوایی اجتماعی داشتند و قصه بسیاری از آنها معضلات روز جامعه را به تصویر می کشید. علی رغم سریال نوروزی این شبکه که حال و هوایی طنز داشت در طول سال کمتر مجموعه طنزی روی آنتن این شبکه رفت.

شبکه دو / پرکاتر از گذشته
کلید پخش سریال های تازه در شبکه دو نیز از نوروز 96 و با سریال «زعفرانی» به کارگردانی حامد محمدی زده شد. سریالی که از حضور بازیگران مطرحی چون مهدی هاشمی، ستاره اسکندری، مهران احمدی و … بهره برده بود و مضمونی خانوادگی داشت.

«هشت و نیم دقیقه»، «محله گل و بلبل 2»که برلی گروه سنی کودک و نوجوان ساخته شده است بود و حضور عموپورنگ در آن نیز باعث شده است بود میان فرزند های جایگاه خاص ای پیدا کند، «گمشدگان»، « شکوه یک زندگی»، «نوار زرد» که سریال مناسبتی هفته نیروی انتظامی بود و داستانی پلیسی را روایت می کرد، «سایه بان» کاری از برادران محمودی که در وقت پخش مورد توجه قرار داده شد و بازیگرانش نیز به واسطه بازی های خوبشان بیش از پیش مطرح شدند و «هست و نیست» از سریال های شبکه دو بودند که در طول 11 ماه گذشته در فواصل متفاوت پخش شدن و پخش سریال های مناسبتی در ایام مختاف در این شبکه باعث شد تا شبکه دو نسبت به گذشته فعالیت جدی تر داشته باشد و در نظر مخاطبان پرکار و فعال تر از قبل به نظر بیاید.

شبکه سه/ پیشرو در پخش کمدی
«دیوار به دیوار» نخستین سریال شبکه سه در سال 96 بود. سریالی که بسیار مورد توجه قرار داده شد و شاید همین موفقیت باعث شد تا سامان مقدم و گروهش تصمیم به ساخت سری دوم آن نیز بگیرند که آن نیز به احتمال زیاد نوروز امسال از شبکه سه روی آنتن خواهد رفت. شبکه سه بعد اندکی از نوروز پخش سریال های تازه را شروع کرد و در طول این مدت مجموعه های «چرخ و فلک»، «روزهای بهتر (مجموعه اپیزودیک)، «عمودی ها»، «عقیق»، «پنچری» فصل دوم سریال «لیسانسه ها» و سریال «آنام» که در حال حاضر در حال پخش است را هم روانه آنتن کرد. شبکه سه در مقایسه با سایر شبکه ها مجموعه های طنز بیشتری را روانه آنتن کرد. از همان شروع که «دیوار به دیوار» پخش شد تا «پنجری» که تابستان روی آنتن رفت و در ادامه نیز «لیسانسه ها» در جدول پخش این شبکه قرار گرفت. «عمودی ها» نیز دیگر سریال طنز شبکه سه بود.

شبکه پنج/ سهم اندک در پخش سریال
تولیدات تازه شبکه پنج سیما چند سالی است کم کردن پیدا کرده و اغلب سریال های این شبکه نیز از تولیدات قدیمی هستند که بازپخش می شوند و البته پخش سریال های خارجی نیز در این شبکه جایگاه خاص ای دارد. ولی 5 سریال تازه «هوش سیاه 2»، «در جستجوی آرامش»، «لژیونر»، «سفر در خانه» و «افسانه هزار پایان» مجموعه هایی بودند که مخاطبان را پای تماشای شبکه پنج نشاندند. با این حال ولی شبکه پنج سهم کمتری از سریال هایی که در سال 96 از تلویزیون پخش شدند را به خود تخصیص داده شده است داده هست.

سال بی‌رونق طنز در تلویزیون

واژه های کلیدی: دیوار | سریال | نوروز | سریالی | مجموعه | نوروزی | برنامه | سریال ها | تلویزیون | تلویزیون | دیوار شیشه ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog